Galerie města Kolína

Otevírací doba galerie

Městská galerie je do odvolání uzavřena

Galerie

UMOCNÍ VÁŠ PROŽITEK Z VÝTVARNÉHO UMĚNÍ

Galerie města Kolína zhmotňuje představu o ušlechtilém výstavním prostoru, kde si můžete bez rušivých elementů vychutnat krásu současného výtvarného umění. Galerie prošla rekonstrukcí pod vedením renomovaného architekta Davida Vávry, přičemž cílem rekonstrukce bylo vzkříšení prvotního záměru architektů Freiwalda a Böhma, a ponechání jejich dobové zprávy. Galerie se díky tomu proměnila v reprezentativní, zářivě bílý výstavní prostor.

Kurátor výstav

Mgr. Aleš Rezler
724 703 008

Stejně jako v Chrudimi, i v kolínském divadle je galerie umístěna v 1. patře pod střechou. Odměnou za výstup po schodech vám bude harmonický prostor s rozptýleným horním osvětlením a jasem z bočních oken. Tři sloupy spojují dva různé prostory v galerii do jednoho celku. Hlavní sál galerie je bez zbytečných architektonických fines, ale slouží pouze jako elegantní výstavní prostor. Galerii můžete tiše opustit za polopropustnou perspexovou stěnou.

K probíhající rekonstrukci architektonický tým Davida Vávry přistupoval tak, aby byly co nejvíce zachovány původní prvky. Cílem bylo zejména vzkříšení původního záměru Freiwalda a Böhma a dochování detailů historického vývoje. Všechny rušivé inženýrské sítě, elektrické rozvody, vytápění a vzduchotechnika jsou uchovány ve dvojité stěně.

Výstavní plán na rok 2021

leden – březen

   

 

   

ZAVŘENO

duben – červen

   

vernisáž 20. 4.

   

Oldřich TICHÝ / obrazy

červen – září

   

vernisáž 22. 6.

   

Ondřej KOPAL / obrazy

září – prosinec

   

vernisáž 29. 9.

   

Jolana HAVELKOVÁ / fotografie

Přáli bychom si, aby nová Galerie města Kolína byla vzorem a oporou pro současnou i budoucí generaci. Všem divákům přejeme, aby si našli do galerie cestu a návštěva divadla jim poskytla pestrou paletu kulturních zážitků.