Galerie města Kolína

Otevírací doba galerie

Telefon 321 727 719

Otevřeno Zavírá dnes v 17:00
Pondělí Zavřeno
Úterý - Sobota
13:00 - 17:00
Neděle Zavřeno

Galerie

UMOCNÍ VÁŠ PROŽITEK Z VÝTVARNÉHO UMĚNÍ

Galerie města Kolína zhmotňuje představu o ušlechtilém výstavním prostoru, kde si můžete bez rušivých elementů vychutnat krásu současného výtvarného umění. Galerie prošla rekonstrukcí pod vedením renomovaného architekta Davida Vávry, přičemž cílem rekonstrukce bylo vzkříšení prvotního záměru architektů Freiwalda a Böhma, a ponechání jejich dobové zprávy. Galerie se díky tomu proměnila v reprezentativní, zářivě bílý výstavní prostor.

Kurátor výstav

Mgr. Aleš Rezler
724 703 008

Stejně jako v Chrudimi, i v kolínském divadle je galerie umístěna v 1. patře pod střechou. Odměnou za výstup po schodech vám bude harmonický prostor s rozptýleným horním osvětlením a jasem z bočních oken. Tři sloupy spojují dva různé prostory v galerii do jednoho celku. Hlavní sál galerie je bez zbytečných architektonických fines, ale slouží pouze jako elegantní výstavní prostor. Galerii můžete tiše opustit za polopropustnou perspexovou stěnou.

K probíhající rekonstrukci architektonický tým Davida Vávry přistupoval tak, aby byly co nejvíce zachovány původní prvky. Cílem bylo zejména vzkříšení původního záměru Freiwalda a Böhma a dochování detailů historického vývoje. Všechny rušivé inženýrské sítě, elektrické rozvody, vytápění a vzduchotechnika jsou uchovány ve dvojité stěně.

Přáli bychom si, aby nová Galerie města Kolína byla vzorem a oporou pro současnou i budoucí generaci. Všem divákům přejeme, aby si našli do galerie cestu a návštěva divadla jim poskytla pestrou paletu kulturních zážitků.

Výstavní plán pro rok 2024

16. 1. - 6. 4. Sofie Švejdová / princip zrcadlení / obrazy
16. 4. - 15. 6. Marie Butula Cichá / Kresby, obrazy
25. 6. - 14. 9. Nikola Emma Ryšavá / vnitřní nepokoj / sochy
24. 9. - 28. 12. Kateřina Barabášová / Obrazy