Katapult - Nostalgia Tour
Katapult - Nostalgia Tour
Katapult - Nostalgia Tour
Katapult - Nostalgia Tour
Katapult - Nostalgia Tour
Katapult - Nostalgia Tour
Katapult - Nostalgia Tour

koncert

Katapult - Nostalgia Tour

Zrušeno - vracíme vstupné.

Hlavní scéna

6.10.2021 19:00 - 22:00 490 Kč

Katapult - Nostalgia Tour

Katapult - Nostalgia Tour

Z důvodu "vyšší moci" (pandemie coronaviru a jeho současných mutací) a dále epidemiologických opatření MZČR platných od 1. 8. 2021, Katapult na podzim roku 2021 nebude vystupovat. Moratorium na naše koncerty platí také i pro rok 2022.
Katapult (nevystupuje od března 2020) se chce vrátit na koncertní pódia až v době normální, kdy nebude po Covidu "vidu ani slechu" a slovo restrikce bude pojem zcela neznámý. Až do stejné doby, kdy jsme spolu v dobré víře koncerty plánovali, uzavírali smlouvy a význam slova pandemie koronaviru (Covid - 19) v té chvíli vůbec neznali.

UMĚLECKÉ DŮVODY:
Současná pandemická situace včetně omezujících restrikcí, mi neumožňuje provést dobrý umělecký výkon plný energie a emocí, které se přelévají z jeviště do auditoria a následně zpět a to v té nejvyšší umělecké kvalitě.
"Představa, že budu muset hrát do roušek, nepřichází v úvahu. Katapult je divadlo snů, Katapult je rockové Národní divadlo, když to přeženu. Já potřebuji vidět rozesmáté obličeje, jak jsou lidé šťastní a uvolnění. Můj sen je vydržet a vrátit se v době úplně normální".

Posléze jsme spolu během dalších 12ti měsíců ještě dvakrát měnili termíny koncertu, moje stanovisko jste znali, všichni jsme se ubezpečovali a věřili, že normální situace letos nastane.

LIDSKÝ FAKTOR / ochrana zdraví
V době, kdy jsou nyní lidé rozdělení na dva nesmiřitelné tábory - očkovaní a jeho odpůrci, stále existuje riziko nákazy. Stále také platí riziko těžkého průběhu nemoci a nedej bože třeba i úmrtí. Dostupná fakta jsou ve veřejném prostoru pro všechny k dispozici.
Existuje nyní jediná možná cesta návratu k normálu. Nejvyšší možné proočkování povede ke kolektivní imunitě a následně ke zklidnění situace tak, aby se samotné onemocnění koronavirem stalo "pouhou" respirační nemocí. Pak bude umožněna cesta i pro Katapult, vrátit se zpět na koncertní pódia.

OSOBNÍ ODPOVĚDNOST:
Znovu a opakovaně deklaruji: "Moje povaha mi v této těžké době říká, že nesu osobní odpovědnost za nás všechny. Odpovědnost za zdraví pořadatelů, fanoušků, personálu v místě, personálu Katapultu, jeho hudebníků a nakonec i za zdraví moje."

ZÁVĚR:
Pokud můžu, prosím o Váš respekt k mému rozhodnutí a děkuji Vám za Vaše porozumění, empatii a solidaritu v této historicky nebývalé situaci. Její vyřešení je zatím pro nás všechny co pracujeme v kultuře, ale ještě v nedohlednu. Jsme nyní na cestě, ale i cesta je cíl.

Váš Oldřich Říha