Sobota 20. 4.


Pokladna od 10 hodin a on-line od 11 hodin. Přečtěte si informace zde!


12. 9.

Čtvrtek
19:00
V rámci "Podzimního balíčku bohatých hudebních barev" představujeme předního francouzského akordeonistu Jacquese Pellarina, který přiváží v doprovodu zpěvačky Corinne Pellarin hudební repertoár z francouzské klasiky písní od Edith Piaf, Yves Montand, Charles Aznavour, Juliette Greco, Charles Trenet, Dalida, atd.  Nebudou chybět slavné francouzské šansony ani autorská tvorba s prvky čistého jazzu, zvuky samby, tanga, reggae i funky, a to v duchu zářivé atmosféry romantické Francie.
Poprvé v Česku !
 

3. 10.

Čtvrtek
19:00
Kultovní kapela Michala Pavlíčka, rocková erupce, která vtrhla v 80. letech do socialistického Československa s novou vlnou a se špičkovým muzikantským obsazením, jejíž hudební žhavost nevystydla! Stromboli odehrají svůj jediný divadelní koncert z turné 2019 v kolínském divadle v původní sestavě v čele s Bárou Basikovou a Michalem Pavlíčkem. Zazní nejznámější hity a také skladby z nejnovějšího CD Fiat Lux.
Bára Basiková - zpěv, Michal Pavlíček - kytary, zpěv, Jiří Veselý - basa, Klaudius Kryšpín - bicí, Vendula Kašpárková - klávesy
 

16. 10.

Středa
19:00
Zpěvačka Ewa Farna se rozhodla po celý rok 2019 omezit počet venkovních vystoupení na městských akcích a festivalech v České republice a vyráží na divadelní turné s názvem "Málo se známe". Předvede své písně v komornějším prostředí, byť na energii a naléhavosti neubere, dá hodně prostoru svým vynikajícím muzikantům a posluchači si ji budou moci zároveň užít vsedě. Naskytne se proto i příhodnější prostředí pro lepší interakci mezi publikem a kapelou a vytvoření intimnější atmosféry.
Předskokanem koncertu bude Nelly.
 

22. 10.

Úterý
19:00
Když se přirozená výbušná schopnost střetne s ohněm nabitou kompozicí, výsledkem je Aynsley Lister, vynikající kytarista, který vychází z blues-rockové tradice, ale posouvá ji směrem k moderním formám, jimž nechybí "duše". Jeho desky bývají srovnávány s Joe Bonamassou, na koncertech okouzluje posluchače svými kousky, vždy ukazuje jedno - hudba je pevnou součástí jeho DNA.
Aynsley Lister - kytara, zpěv, Boneto Dryden - bicí, Steve Amadeo - baskytara, André Bassing - klávesy
 

30. 10.

Středa
19:00
Semafor letos slaví své šedesáté výročí. Kolínské divadlo chce tímto koncertem vzdát poctu legendárnímu divadlu za neuvěřitelný přínos Jiřího Suchého a Jiřího Šlitra, bez jejichž písniček a vlivu si ani dnes kvalitní českou populární hudbu neumí nikdo představit.
Světově respektovaný jazzový klavírista Emil Viklický si vybral čtrnáct písní Suchého a Šlitra, které zaranžoval jako instrumentální skladby a v triu s kontrabasistou P. Dvorským a bubeníkem T. Hobzekem představí na mimořádném koncertu v klubu Scapíno.
Emil Viklický - klavír, Petr Dvorský - kontrabas, Tomáš Hobzek - bicí
 

5. 11.

Úterý
19:00
"Láska to (ne)jsou jen písmena" - večer šansonů.
Jitka Molavcová se představí v komorním recitálu propojujícím šanson s osobitým humorem a poezií.
Klavírní doprovod Petr Ožana.
 

13. 11.

Středa
19:00
Koncert k 30. letům svobody jedné z nejpopulárnějších českých folkových skupin.
Spirituál kvintet je česká folková skupina, založená v roce 1960. Celou dobu její písně dodávaly lidem odvahu a ukazovaly na důležitost svobody! A jak je známé, skupina Spirituál kvintet provázela také akce během Sametové revoluce. V listopadu 1989 i 17. listopadu 1990 při setkání prezidentů Václava Havla s G. H. W. Bushem zazněly z Václavského písně jako,"Jednou budem dál" a "Až se k nám právo vrátí". V letošní roce to bude už 30 let a Spirituál kvintet přichází se vzpomínkou na revoluční dění té doby.
Repertoár skupiny je nebývale široký - od moravských lidových písní, renesančních, pražských, irských a skotských balad až ke gospelům a spirituálům. Řada písní zlidověla, koncerty se často stávají společným muzicírováním Spirituál kvintetu a publika.
Jiří Tichota - kytara, Zdena Tichotová - zpěv, Veronika Součková- zpěv, Jiří Cerha - zpěv, Jiří Holoubek - kytara, zpěv, Dušan Vančura - zpěv, Pavel Peroutka - kontrabas, zpěv
 

18. 11.

Pondělí
19:00
Vyhlášený hráč na basovou kytaru a také kytarista. Kromě jazzových projektů byl sedm let členem skupiny slavného baskického muzikanta Kepy Junkery, s nímž mimo jiné spolupracoval na albu  s názvem K, oceněném latinskou Grammy za nejlepší folkové album i na rovněž oceněném CD Hiri. V současnosti je členem jiné slavné baskické skupiny Korrontzi. S oběma skupinami procestoval na turné skoro celý svět. V květnu loňského roku odehrál v Bilbau společný dvojkoncert s Macusem Millerem.
 

19. 11.

Úterý
19:00
britská bluesrocková špička s mnoha nominacemi British Blues Awards
Catfish jsou čtveřice hudebníků, vůdčí osobností kapely je teprve 24-tiletý fenomenální kytarista a zpěvák Matt Long, podporovaný od kláves svým otcem Paulem. Kapela v roce 2018 obdržela smršť nominací na British Blues Awards, jejich debutové album bylo v roce 2016 numero 1 v bluesovém žebříčku IBBA. The Catfish, to je absolutně ohromující výkon, mistrovská třída, jen málokdy máte privilegium být svědkem takové výjimečné události.
Matt Long jr. - kytara, zpěv, Paul Long - klávesy, zpěv, Dusty Bones - baskytara, Kevin Yates - bicí
 

20. 11.

Středa
19:00
nový koncertní program z připravovaného alba
Po několika sezónách, kdy se Vlasta Redl a členové jeho doprovodné skupiny věnovali hlavně obnovené spolupráci s Hradišťanem, zatímco samostatnou koncertní aktivitu zaměřili na spíše "folkový" repertoár (Vlasta Redl & Tichá parta, komorní recitál písničkáře), tentokrát k nám Vlasta Redl přijede s kompletní kapelou a v novém koncertním programu představí veřejně poprvé již i nové písně z připravovaného alba. 
 

28. 11.

Čtvrtek
19:00
vzpomínka na legendární kapelu a její největší hity
Oskar Petr, zakládající člen skupin Marsyas, mj. skvělý hudebník a zpěvák, hitmaker non plus ultra se obklopil předními českými muzikanty, částečně z nedávné sestavy Marsyas a své koncerty věnuje vzpomínce na legendární kapelu a jejím hudebním perlám z prvního období Marsyas (Zmrzlinář, Dům z obilí, Dětský šaty, Větrem nech se vést…aj.). Citlivě šlapající doprovod skvělých muzikantů, Oskarův zpěv v životní formě, krásné trojhlasy a hlavně písničky, které mnohým v dnešní komerční době mohou chybět.
Oskar Petr - zpěv, ak. kytara,  Ondřej Fencl - klávesy, kytara, zpěv, Matěj Belko - baskytara, vokály, Josef Štěpánek/ Matěj Morávek - kytary, Jakub Nývlt - bicí
 

8. 12.

Neděle
19:00
Vánoční koncert "Příběhy, písně a balady"
Půlnoční, Podej mi ruku a projdem Václavák, Kdo vchází do tvých snů má lásko….a další.
Koncert hudební ikony, charismatického muzikanta Václava Neckáře a jeho skupiny Bacily, na kterém zažijete téměř dvě hodiny skvělého kulturního zážitku. Během vánočního koncertu v adventním čase zazní mnoho nádherných a nezapomenutelných hitů, písniček a balad této legendy české popmusic.
 

9. 12.

Pondělí
19:00
britská bluesová škola naposledy ve starém roce v klubu
Kytarista a zpěvák Ben Poole je představitelem britské bluesové školy, jeden z nejlepších, jaký se v Evropě v posledních letech objevil. Dokonce ani velikáni, se kterými měl tu čest hrát na jednom pódiu v londýnské Royal Albert Hall (Jeff Beck, Gary Moore a John Mayall), nešetří pochvalami. Tento ani ne třicetiletý mladík má opravdu velmi slušně našlápnuto, teprve na koncertu zjistíte, že máte co do činění se zajímavým skladatelem, vyzrálým instrumentalistou a soulově a bluesově procítěným zpěvákem.
Ben Poole - kytara, zpěv, Tomáš Liška / Matěj Černý - baskytara, Tomáš Hobzek - bicí
 

18. 12.

Středa
19:00
Strhující výlet do hudební minulosti plné nezapomenutelných hitů pro několik generací fanoušků Beatles čeká na všechny návštěvníky koncertu kapely The Backwards.
Kapela se představí se svojí hudebně - vizuální show BEATLES LEGENDS, která mapuje celé období tvorby legendárních Beatles. Od radostných začátků plných osvědčených hitů období Beatlemánie přechází ve 2. části ke skladbám z alb Rubber Soul a Revolver. Ve 3. části diváci uslyší hudebně vyzrálé a na interpretaci náročné hity z alb Sgt. Pepper´s a Magical Mystery Tour a nakonec písně z období "Abbey Road" (Let It Be, Hey Jude, Something, Here Comes The Sun, Ob-la-di Ob-la-da, atd.). Jsou to skladby, které The Beatles nikdy naživo nehráli z důvodu náročnosti jejich provedení. Součástí programu je také několik kostýmových převleků.
Délka koncertu cca 2,5 hod. s přestávkou.
 

19. 12.

Čtvrtek
19:00
V tradičním vánočním programu skupiny Jablkoň se dozvíte, kolikpak dnů ještě zbývá do Vánoc, jak dopadl zamilovaný kapr, co dělá vánoční Kateřina, a také třeba co si právě prohlížejí hovada boží (např. vlček, vůl, telátko, či kravička i mopslík a mnoho dalších). Hovada boží dostanou každého.

 
 

20. 12.

Pátek
19:00
Vánoční turné Janka Ledeckého nabídne pravou sváteční atmosféru. Klasické vánoční písničky, ale i hity jako Budu všechno, co si budeš přát, Proklínám nebo Pěkná, pěkná, pěkná a samozřejmě Sliby se maj plnit o Vánocích. To je program, se kterým populární zpěvák Janek Ledecký dokáže, letos už po třiadvacáté, vždy před Vánocemi vyprodávat sály v Česku. K sváteční atmosféře přispěje i M. Nostitz Quartet a doposud největší světelný park, s jakým kdy zpěvák na koncerty vyrazil.