Pavel Jakub Ryba a Mr. Fish
08.11.2018
Čtvrtek
O představení
Pavel Jakub Ryba a Mr. Fish
Originální projekt, nevídaný často nejen v našem teritoriu. Mimořádně technicky disponovaný baskytarista, o kterém hovoří s uznáním nejen odborníci, ale také muzikanti a posluchači na celém světě. Svým stylem hraní zaujal takové hudebníky, jakými jsou Mike Stern, Dean Brown, Josef Skrzek, Garry Lucas…aj. O jeho kvalitě a originalitě svědčí i přehled koncertů na předních světových pódiích od Evropy přes Rusko až po USA.
Pavel Jakub Ryba je hvězda, čirá basová mašina, mnohočetný talent, v jeho skladbách se prolíná specifické hraní a melodické cítění basové kytary s vroucí expresí ostatních hudebníků (např. basklarinet, akordeon, saxofon, kytara, melodion…). Obrovská energie, cítění, vynikající technika a šíře repertoáru, jeho basová sóla neomylně posouvají skladby vždy o příslušný kus dál s pomocí nesmírně avantgardních improvizací a promlouvají k posluchačům v úžasné směsici rytmů, temp a výrazu. Připravte se na parádní koncertní jízdu.
P. J. Ryba - bass, P. Valášek - bassclarinet, sax, vocal, T. Křemenák - sax, accordion, J. Kolman - percussion, Mr. Fish - drums, guitar, bass