O divadle

něco málo ze současnosti

Naším hlavním cílem je představit místním divákům to nejzajímavější ze současného českého divadla, a to v co možná nejširší žánrové skladbě. Od roku 1993, kdy začala fungovat v kolínském městském divadle stagiona (divadlo bez stálého hereckého souboru), vystupovaly před kolínským publikem desítky českých divadel a interpretů v hrách klasických, postmoderních, alternativních i studiových, v činohře, opeře, muzikálu, baletu nebo černém divadle. Celková činnost je samozřejmě daleko širší. MDK je spolupořadatelem mezinárodního festivalu neverbálního divadla Kašparův kolínský mimoriál a aktivním spolupořadatelem národní přehlídky pantomimy a pohybového divadla Otevřeno.
Během postupující doby probíhaly různé rekonstrukční práce a úpravy interiéru. K nejpodstatnějším patří celková rekonstrukce elektroinstalace, rekonstrukce jevištního tahového zařízení, výměna jevištní podlahy, modernizace elektroakustiky a scénického osvětlení. V 2. patře divadla, v původní studiové scéně, vznikla po rekontrukci v roce 2012 městská galerie. V suterénu proběhly v letech 2013 až 2015 rekonstrukce a vznikl zde propojený prostor s jednotnou architektonickou úpravou. V první části byl opět uveden do provozu divadelní klub, v druhé části vznikla nová studiová scéna Pod točnou.
Všechny úpravy probíhají koncepčně a vždy s respektováním stavební povahy budovy, takže dílo arch. Freiwalda slouží svému původnímu poslání.