Další předprodej je 14. prosince

 

     na pořad v režimu "pronájem" 12. CrossDance Show dne 2. února 2020

 

Sobota 7. prosince - vánoční předprodej na pořady v roce 2020

Přečtěte si podrobné informace k předprodejům  zde!


Osobně v pokladně od 10 hodin:

  • v pokladně v den zahájení předprodeje zakoupíte maximálně 6 vstupenek
  • pro pokladnu nejsou blokována místa v předních řadách

On-line od 9 hodin:

  • on-line zakoupíte v den zahájení předprodeje na svou registraci maximálně 6 vstupenek

Rezervace vstupenek je možná až od pondělí:

  • on-line na www.divadlokolin.cz
  • telefonicky v pondělí od 9 do 14 hod. na 321 727 711 a v úterý až sobotu od 10 do 17 hod. na 321 727 719
 

20. 1.

Pondělí
19:00
Don-quijote
Přímo z New Orleans přijíždí na evropské turné v bluesovém světě respektovaný umělec, skvělá zpěvačka "Ghalia" v doprovodu jedné z nejsilnějších bluesových kapel "The Mama´s Boys". Vystupovala v proslulých klubech a síních slávy, Deep Blues a Juke Joint.
Spojení geniální zpěvačky a těžké bluesové rytmiky se v Česku představí vůbec poprvé!
 

28. 1.

Úterý
19:00
Don-quijote
Livin Free je původně autorským projektem zpěváka a varhaníka Jana Holečka (Energit, Luboš Andršt , Afterglow, Blues Amplified ..) Kapelu dále tvoří legenda československé baskytary Vladimír Guma Kulhánek a dále pak Tomáš Frolík (kytara) a Michael Nosek (bicí), jakožto jedni z nejtalentovanějších mladých hudebníků na naší rockové a bluesrockové scéně.
Stylově lze kapelu zařadit do rocku, ale je výhradně ovlivněná americkou hudbou, zejména bluesem a gospelem. Livin Free je kapela, kde se setkávají zkušenosti s dravou energii, kde se potkávají tři generace muzikantů, které pojí láska k hudbě. V říjnu roku 2019 vydala kapela Livin Free album s názvem "Voices from Beyond" a spolu s novou deskou přijíždí do Kolína.
Honza Holeček - varhany Hammond organ, Vladimír "Guma" Kulhánek - bass, Tomáš Frolík - kytary, Michal Nosek - bicí
 

4. 2.

Úterý
19:00
Don-quijote
Dvě dámy, dvě violoncella, dva hlasy a jejich nejlepší písně.
Tara Fuki, ojedinělý úkaz na naší hudební scéně odehrají výběr těch nejlepších skladeb z existence kapely, které zachycují postupný vývoj tohoto tělesa, navíc i ty skladby, které se živě dosud nehrály. V souvislosti s připravovaným CD The Best of Tara Fuki to bude jakési ohlédnutí a vzpomínka, které je dobré si uchovat. Tara Fuki mají za sebou řadu úspěchů, nejen na domácí scéně (3x ocenění Anděl), ale i v zahraničí.
 

9. 2.

Neděle
15:00
Don-quijote
B. Němcová, D. Bartůňková, Divadlo Julie Jurištové Praha
Když pyšná princezna Krasomila z Půlnočního království odmítne ruku krále Miroslava, vydá se za ní v přestrojení za zahradníka. Vypěstuje zpívající květinu a najde si cestu k srdci pyšné princezny. Musí však spolu prchnout před zlým rádcem a na útěku zažijí nečekaná dobrodružství.
Délka: cca 65 minut
 

11. 2.

Úterý
19:00
Don-quijote
Bláznivá komedie plná vtipných situací a dialogů má vše, co ztřeštěné komedie mít mají: nevěry, převleky, záměny, absurdní situace, neřešitelné svízele. Určeno všem, kdo si chtějí odpočinout od všedních starostí a naprosto vypnout mozek.
Hrají:  Lukáš Vaculík, Mahulena Bočanová / Adéla Gondíková / Betka Stanková, Kristýna Kociánová / Hana Kusnjerová / Radka Pavlovčinová, Filip Tomsa, Ivana Andrlová / Pavla Vojáčková-Rychlá, Veronika Jeníková / Olga Želenská, Zbyšek Pantůček / Martin Zounar / Juraj Bernáth, Viktor Limr / Pavel Nečas
Divadelní společnost HÁTA Praha
 

12. 2.

Středa
19:00
Don-quijote
Irské a skotské lidové písně v podání skupiny, která působí na hudební scéně již 44 let. Do Kolína přiváží nový program s novými nástroji složený ze skladeb z čerstvého alba Návrat krále, ale zazní i staré osvědčené písně z předchozích desek.
 

18. 2.

Úterý
19:00
Don-quijote
Rytmika legendárního Blue Effectu Radima Hladíka doplněná o dvojici výtečných muzikantů, zpěváka Yannicka Tevi, pocházejícího z ostrova Vanuatu a jeho skvělý "sealovský" hlas, ze kterého leze mráz po zádech, hudba plná energie a zápalu, vynikající hráčské schopnosti všech členů, to je kapela Vanua2, na tuzemské hudební scéně nové jméno, které má našlápnuto mezi špičky. Jejich sound je světový, hudební recenzenti o nich hovoří jako o velkém objevu.
Yannick Tevi - vocal, Václav Zima - bicí, Wojttech Říha - basa, Vít Beneš - klávesy, Roman Helcl - kytara
 

25. 2.

Úterý
19:00
Don-quijote
Svérázný „polyester“ tuzemské kulturní scény se publiku představí jako nekompromisní textařka i jako kompromisní, ale nakonec ještě biologicky udržitelná zpěvačka. Ve dvouhodinové písňové férii zazní ty nejznámější i nejzásadnější světové hity. Tento žánrový chaos však Ester v rámci představení spojí do naprosto logického celku humorně odlehčeným komentářem. Žánroví puristé budou možná zaskočeni, vstřícné publikum si podmanivé rytmy dozajista oblíbí.
Upozornění: Dětem do čtrnácti let tuto produkci vřele nedoporučujeme.
Ester Kočičková - zpěv, řeč, Petr Zatloukal – akust. kytara, zpěv, Přemysl Matějovic – bass, Petr Kamiš – bicí, perkuse
 

26. 2.

Středa
19:00
Don-quijote
Malina Brothers slaví 10 let na pódiu a představují nové DVD
Bratři Malinové, banjista Luboš (Druhá tráva), kytarista Pavel a houslista Josef se společně sešli na pódiu v unikátním projektu nazvaném Malina Brothers, ke kterému přizvali ještě kontrabasistu Pavla Peroutku. Spolupracovali mimo jiné s mnoha významnými interprety, mají za sebou řadu koncertů v USA i na domácích pódiích. Jedinečná příležitost všem, co mají tuto hudbu rádi, společně s Malina Brothers oslavit v kolínském divadle 10 let jejich existence.
Luboš Malina - banjo, Pavel Malina - kytary, Josef Malina - housle, Pavel Peroutka - kontrabas
 

29. 2.

Sobota
10:30
Don-quijote
Zábavné divadelní představení s Michalem z "Kouzelné školky" pro děti od  2 do 8 let.
Přijďte si hrát, přijďte se bavit a hlavně SMÁT!

Účinkují: Michal Nesvadba a jeho mazlíčci
 

16. 3.

Pondělí
19:00
Don-quijote
Neuvěřitelný reprezentační program provede posluchače celou dlouhou kariérou skupiny /est.1975/ od nostalgických vzpomínek na mládí (a nejen fanoušků) až do žhavé současnosti. Během jediného večera a samotného koncertu tak prostřednictvím stále živých písniček prožije auditorium a kapela také díky emocionálnímu náboji spolu celý život.
Podpora: nové album Nostalgia  (Warner Music czech).
 

17. 3.

Úterý
19:00
Don-quijote
dirty blues from GB
Robert J. Hunter bere britskou bluesovou scénu se svým drsným a silným hlasem docela útokem. Jeho "ušpiněné" blues, jako hrají např. Dirty Deep, spolu s unikátním zvukem, kde slyšíte ozvěny slavných jako jsou Rory Gallagher, The Faces, Company, Free a The Black Crowes je skutečně originální směsicí blues a rock n rollu. Neuvěřitelná síla a rozmanitost dělá jeho koncerty vysoce vzrušujícími a nezaměnitelnými. Mimo jiné předskakoval The Animals nebo Krisu Barrasovi na celém jeho evropském turné. Doprovází skvělé blues crossoverové power trio The Bladderstones.
Robert J. Hunter - kytara, Tomáš Frolík - kytara, Johnny Judl - baskytara, Michael Nosek - bicí
 

24. 3.

Úterý
19:00
Don-quijote
Žijící legenda, jeden z nejlepších bluesových kytaristů s výsadní pozicí na britské bluesové scéně, kterou získal s pomocí Johnnyho a Buddyho Guye a Junior Wellse. Na kytaru začal ve dvanácti. Ve třinácti projel napříč USA a zamířil přímo na Haight Ashbury v Kalifornii, do centra hnutí hippie v San Francisku. V sedmnácti už byl v Chicagu, kde začal hned hrát s předními bluesovými umělci, jako byli Albert Collins, Albert King a John Lee Hooker. V devatenácti se vrátil do Los Ageles, aby hrál na kytaru v klubech po celé Kalifornii, a poté se připojil ke kapele Carey & Lurrie Bell. Nyní se usadil ve Velké Británii.
Elisha Blue - kytary, zpěv, Tomáš Liška - basa, Tomáš Hobzek - bicí
 

26. 3.

Čtvrtek
19:00
Don-quijote
Kamil Střihavka akusticky
Akustický program Kamila Střihavky & The Leaders! sklízí velké úspěchy už pět let. Návštěvníky čekají dvě hodiny složené z jemných a hluboko procítěných skladeb v podání majitele nezapomenutelného hlasu a jeho vynikající kapely.
Kamil Střihavka & The Leaders!:
Kamil Střihavka - zpěv, Petr Henych - akustické kytary, Martin Ivan - kontrabas, Patrik Sas - bicí nástroje, Michal Vejskal - klávesy, Markéta Podhajská - perkuse, Ondřej Klímek - saxofon, flétna, David Babka - steel kytara.
 

31. 3.

Úterý
19:00
Don-quijote
Bill Barrett je jeden z nejlepších světových hráčů na foukací harmoniku.
Během třicetileté kariéry vystupoval a nahrával s mnoha esy, např. s Tomem Waitsem, L.A. Philharmonic orchestra, The Neptune Blues Club po boku kytaristy Marca Forda, bubeníka Stephena Hodgese a dalších. Po minulých třech turné tentokrát do ČR zavítá na pár koncertů se spoluhráčkou Michaelou Gomez, někdejší hráčkou z Hazmat Modine…. bude to skvělý koncert!
Bill Barrett - foukací harmonika, zpěv, Michaela Gomez - kytara
 

1. 4.

Středa
19:00
Don-quijote
W.Russell, Filmová a divadelní agentura Praha
Komediální monodrama, kterému suverénně již řadu let kraluje Simona Stašová. Shirley, čtyřicetiletá matka rodiny, se rozhodne na chvíli opustit mnohaletý stereotyp manželského života a vydá se s kamarádkou na dovolenou k moři. Tam jí začíná nový život, nové dobrodružství, ožívají touhy z mládí, které už považovala za ztracené...
 

20. 4.

Pondělí
19:00
Don-quijote
Mimořádný kytarista a zpěvák se svým triem na evropském turné zahraje našlapaný blues/rockový program s prvky funku i regé. Ve svých živých vystoupeních skvělý a zábavný showman, kterého oceňuje publikum po celém světě. Jeho kompozice jsou nesmírně vzrušující, má schopnost vyvolat
u publika silné emoce. Spolupracoval s takovými hvězdami jako James Brown, Lionel Ritchie, Chaka Khan, Gil Scott Heron, George Clinton a další…
 

27. 4.

Pondělí
19:00
Don-quijote
Jiří Pavlica, Hradišťan & Hana a Petr Ulrychovi, Javory Beat  na jednom podiu.
Není třeba zdůrazňovat, že obě tato tělesa patří mezi stálice české hudební scény. Svými písněmi přinášejí radost posluchačům už více než padesát let a za tu dobu s nimi spolupracovala řada hudebníků a zpěváků. Jiří Pavlica, který dnes stojí v čele Hradišťanu, byl dokonce po nějakou dobu členem skupiny Javory. Ale existují další svorníky, především je to charakter a obsah písní, dále jejich melodika a inspirační zdroje a v neposlední řadě je to také lidský aspekt - vlídný a upřímný přístup k posluchačům. Možná právě proto se obě kapely rozhodly zrealizovat několik společných koncertů se speciálním programem, ve kterém se představí nejen samostatně, ale také ve společné části, kde zazní nové písně i nová hudební aranžmá. Pokud si chcete vychutnat tento mimořádný zážitek, doporučujeme dlouho neváhat se zakoupením vstupenky.
 

12. 5.

Úterý
19:00
Don-quijote
Londýnská bluesová hvězda Norman Beaker přiveze do Kolína britské hvězdné trio s našlapaným programem, složeným z nejvýraznějších hitů své hudební kariéry, mixem různých typů blues a rocku, programem nabitým velmi pozitivní energií. Bluesová legenda Norman Beaker v průběhu své kariéry hrál a nahrával s velikány jako je Chuck Berry, Buddy Guy, B. B. King, Van Morrison. Robert Plant… a mnoho dalších.
Norman Beaker - kytara, John Price - baskytara, Steve Gibson - bicí
 

17. 5.

Neděle
19:00
Don-quijote
Ivo Šmoldas - známý glosátor, humorista a komentátor vystoupí se svým synem Liborem, předním českým jazzovým kytaristou s bohatými mezinárodními zkušenostmi.
Můžete se těšit na originální vtipné povídání nejen o slepicích prokládané hudebními vstupy brilantní jazzové kytary, dojde i na otázky z publika.
Ivo Šmoldas - řeč, Libor Šmoldas - kytara
 

19. 5.

Úterý
19:00
Don-quijote
Zakládající členové legendárních Nerez Vít Sázavský a Zdeněk Vřešťál se spojili se zpěvačkou Luciou Šoralovou a natočili desku. Koncert skupiny NEREZ & LUCIA je sestaven z novinek tohoto alba a z největších hitů původní skupiny Nerez (např. Tisíc dnů mezi námi, Kočky, Já s tebou žít nebudu, aj.). Budete překvapeni žánrovou pestrostí, můžete se těšit na čardáš, folkovou baladu, reggae, šanson i akustickou pop music, mimořádné pěvecké výkony hlavních protagonistů, rafinované sbory a virtuózní sóla dalších členů skupiny.
Lucia Šoralová - zpěv, Vít Sázavský - zpěv, viola, kytara, Zdeněk Vřešťál - zpěv, kytara, foukací harmonika, trombon, Grégoire Brun - kontrabas, zpěv, Robert Fischmann - flétny, píšťaly, klavír, perkuse, zpěv,
David Lomič - akordeon, tenorsaxofon, zpěv
 

25. 5.

Pondělí
19:00
Don-quijote
Dvojice kolínských kytaristů Duo Jazz se vrací počtvrté do klubu Scapino. Za uplynulý rok se hudebníkům podařilo objevit další jazzové standardy. Krom známých skladeb Misty, Caravan, Deep Purple se věnují i nepříliš objeveným kompozicím a novinkám, které zazní v jejich podání poprvé. Na tento večer zařadí i zpívané skladby. Za několik posledních let absolvovali Jiří Červín a Miroslav Káninský řadu vystoupení například na festivalu Southern Rock & Blues, v kavárně Tradice 1894, na setkáních Otevřená ulice, v divadelní restauraci na poděbradském zámku a mnoha dalších. Zajímavým experimentem byl hudební doprovod k němému filmu Milenky starého kriminálníka s Vlastou Burianem. Vystupují pravidelně i na vítání občánků.
Jiří Červín - kytara Gibson Les Paul Custom,  Fender Stratocaster,  Miroslav Káninský - kytara Cort-M Custom
 

18. 6.

Čtvrtek
19:00
Don-quijote
Syn slavného Gary Moora! Koncert věnovaný jednomu z nejcennějších a nejvšestrannějších kytaristů všech dob. Jack Moore je mimořádně talentovaný kytarista a skladatel. Jeho otec, Garry Moore, mu vštěpoval lásku k tomuto nástroji; společně mnoho let vystupovali na koncertech a festivalech po celém světě. Na jedné takové akci se potkal s Otis Taylorem, s nímž cestoval po Velké Británii. Vystupoval také v Sunflower Jam v Royal Albert Hall na koncertu s Joe Bonamassou a Deep Purple a na společných koncertech s kapelou Thinn Lizzy (se kterou jeho otec začal svou kariéru).
Poprvé v ČR.
Jack Moore - kytary, Szymon Pejski - zpěv, Bogdan Topolski - kytary, Łukasz Gorczyca - basa, Tomek Dominik - bicí