Pavel Šporcl a Gipsy Way Ensemble
27.03.2018
Úterý
O představení
Pavel Šporcl a Gipsy Way Ensemble
Program Gipsy Fire navazuje na stejnojmennou desku, kterou v roce 2014 vydalo hudební vydavatelství Supraphon. Je pokračováním zdařilého Gipsy Way - prvního programu Pavla Šporcla s cikánskou tématikou. Spojuje velké mistrovství s teperamentem a cikánskou vroucí krví. Na rozdíl od prvotiny Gipsy Way, nový projekt výrazněji sází na nevšední technickou vybavenost a osobitost primáše Pavla Šporcla. Ten se v programu představuje také jako autor hudby, mj. titulní skladby Gipsy Fire.
S cikánskou cimbálovou kapelou Pavel Šporcl odehrál více jak 250 koncertů v nejrůznějších zemích světa včetně Číny, provedl úspěšná turné, v rámci nichž třikrát vyprodal legendární pražskou Lucernu: v roce 2009 - Gipsy Way, v roce 2011 Gipsy Way Orchestral, v roce 2014 Gipsy Fire. Z koncertu Gipsy Fire - konaného v Lucerně - byl Českou televizí pořízen a odvysílán záznam v květnu 2015.
CD Gipsy Way z roku 2008 i CD Gipsy Fire z roku 2015 byla za prodej oceněna Platinovou deskou Supraphonu.
Účinkují:
Pavel Šporcl - housle, Gipsy Way Ensemble - cikánská cimbálová kapela: Tomáš Vontszemu - cimbál, Ján Rigó - kontrabas, Zoltán Sándor - viola/kytara